Jak wygląda Camino? Czy trzeba się do niego przygotować?

Nie trzeba nic ze sobą przynosić. Można ewentualnie wziąć prysznic w domu lub samym gabinecie. I tak zaczynamy od rozmowy, bo muszę dowiedzieć się czy mam na coś specjalnie uważać, czy są jakieś choroby albo skutki operacji. Dobrze też zastanowić się czego konkretnie oczekujemy od masażu i w jakich emocjach/problemach teraz jesteśmy.

Masaż Camino wykonuję na stole do masażu, przy relaksującej muzyce, używając ciepłego, naturalnego olejku. Ponieważ wiele osób pyta czy jest to masaż całego ciała – odpowiadam, że tak, ale części intymne nigdy nie są masowane i są przykryte ręcznikiem. Jest też możliwość wykonania tego masażu w ubraniu, ale musi być ono wygodne.

Jest bezpiecznie. Bardzo cenię prywatność i nigdy nie oceniam tego jak ktoś wygląda. Pamiętam jak ja się czułam przed moim pierwszym masażem, jaki ktoś mi zrobił i to trochę pokazuje jak ten masaż może wyglądać u mnie. Więcej…

Przebieg każdego masażu jest inny i zależy od stanu w jakim przychodzi dana osoba. Czasami potrzebny jest mocny nacisk, gdy mamy bardzo spięte mięśnie, a czasami bardzo łagodny, gdy jesteśmy nadwrażliwi na bodźce ze świata.

Przed masażem można zapalić też świeczkę ze specjalną intencją, jeśli potrzebujemy konkretnej zmiany w naszym życiu i chcemy w ten sposób to wyrazić.

 

Masaż Camino jest głębokim przeżyciem. Dobrze jest znaleźć trochę czasu dla siebie tego dnia. Po masażu można trochę dłużej poleżeć na stole, dać sobie chwilę aby wchłonąć dotyk i nowe wrażenia. I aby jak najwięcej skorzystać dobrze byłoby dać sobie czas na resztę dnia. A przynajmniej nie wchodzić w ciężkie, hałaśliwe miejsca, ale bardziej wyciszyć, wsłuchać się w siebie.